Centrum Innowacji, Edukacji Ustawicznej i Usług

Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

Katedra Zarządzania Akademii Pomorskiej zaprasza już od października 2018 roku na II  edycję studiów podyplomowych Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Oferta jest skierowana do absolwentów studiów wyższych (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie) po kierunkach z obszaru nauk społecznych (ewentualnie innych kierunków i obszarów kształcenia).

Program studiów powinien szczególnie zainteresować pracowników zainteresowanych uzyskaniem kwalifikacji zgodnych z wymogami Rozporządzenia z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy ( Dz. U z 1997 r., nr 109, poz.704 zm., Dz. U z 2004 r. , nr 246, poz.2468) i mogą być zatrudnieni na stanowisku specjalisty ds. bhp lub starszego inspektora ds. bhp w zakładach pracy. Studia trwają dwa semestry. W poszczególnych semestrach realizowane będą następujące przedmioty:

Semestr I

• Ergonomia środowiska pracy
  • Regulacje prawne z zakresu ochrony pracy
  • Metodyka szkoleń BHP
  • Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
  • Czynniki ryzyka fizycznego i psychospołecznego związane z pracą

Semestr II

• Ocena ryzyka zawodowego i techniczne aspekty bezpieczeństwa pracy
  • System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
  • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
  • Systemy informatyczne wspomagające prace inspektora bhp
  • Ekonomiczne aspekty zarządzania bhp

Słuchacz studiów nabędzie:

• wiedzę teoretyczną z zakresu funkcjonowania służby BHP oraz praktyczną przekazywaną przez Inspektorów BHP,
  • umiejętności niezbędne do zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz rozpoznawania, oceniania i kontrolowania występujących zagrożeń, doradzania w projektowaniu i wyposażeniu miejsc pracy,
  • kwalifikacje do zajmowania stanowisk: inspektora, specjalisty oraz głównego specjalisty do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy a także prowadzenia szkoleń z zakresu BHP.

Wymagane dokumenty:

1. dyplomu ukończenia studiów wyższych
  2. kopia dowodu osobistego
  3. zdjęcie legitymacyjne  - 2 szt.
  4. podanie oraz kwestionariusz osobowy zgodny ze wzorem  Regulaminu studiów podyplomowych   Akademii Pomorskiej w Słupsku

CENA ZA SEMESTR: 1500 zł

Informacje organizacyjne: