Katedra Administracji i Socjologii

NAJNOWSZA PUBLIKACJA AUTORSTWA PANI ANNY BABICKIEJ – WIRKUS „KULTURY OPORU W SZKOLE. DZIAŁANIA – MOTYWACJE – PRZESTRZEŃ”

Książka ukazuje relacje pomiędzy kulturą dominującą szkoły a kulturą oporu tworzoną przez aktywnie działające podmioty (uczniów, nauczycieli, rodziców) i stanowiącą  integralny element codzienności szkoły.

Przedstawia fenomen tak zwanego „drugiego życia szkoły”, w którym dochodzi do legitymizacji i walki o obowiązujące znaczenia i symbole. Autorka podkreśla, że szkoła jest nie tylko instytucją przekazującą wiedzę o obowiązujących normach, regułach i wartościach, lecz także przestrzenią umożliwiającą zaangażowanym podmiotom przekraczanie ograniczeń narzuconych przez kulturę dominującą.

Więcej informacji na temat publikacji pod linkiem.