Katedra Bezpieczeństwa Narodowego

Nowy kierunek - Inżyniera Cyberprzestrzeni

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z instytucjami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem lub chcesz zostać pracownikiem prasy, dziennikarzem radiowym, telewizyjnym lub internetowym studia na kierunku Inżynierii Cyberprzestrzeni są właśnie dla Ciebie!

Oprócz znajomości zagadnień z zakresu podstaw nauk społecznych i bezpieczeństwa personalnego, zdobędziesz wiedzę z zakresu procedur i zasad związanych z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem, w tym procedur i zasad przeciwdziałania zagrożeniom pojawiającym się w sieciach informatycznych, posiądziesz umiejętności specjalistyczne pozwalające na skuteczną walką z zagrożeniami w cyberprzestrzeni, w tym walkę z hakingiem i różnymi formami cyberprzestępczości, a także nauczysz się szyfrowania i deszyfrowania danych, zabezpieczania systemów informatycznych oraz bezpiecznej transmisji danych w sieciach. W toku studiów będziesz miał szansę wybory jednej z dwóch specjalności. Cyberbezpieczeństwo z elementami kryptografii i kryptologii przygotują cię do tworzenia zabezpieczeń i walki z zagrożeniami cybernetycznymi w lokalnych sieciach informatycznych. Staniesz się ekspertem w administrowaniu systemami informatycznymi oraz ochronie i zarządzaniu bezpieczeństwem cyberprzestrzeni przedsiębiorstw. Dowiesz się, w jaki sposób chroni się dane wrażliwe użytkowników, poznasz narzędzia do walki z cyberprzestępczością oraz zagłębisz tajniki uzyskiwania dowodów takich przestępstw w sieci. Z kolei inżynieria cybermediów przeszkoli cię w dziedzinie funkcjonowania każdego rodzaju mediów. Zagłębisz skuteczne techniki autoprezentacji, a występy publiczne już nigdy nie będą powodem do stresu. Nauczysz się obsługi programów komputerowych do przetwarzania tekstu i obrazu, a pod kątem prawnym poznasz podstawy dziennikarstwa e - medialnego.

Serdecznie zapraszamy !